KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12257169
nr 1225 7169
Henning Hougaard
(1922-1995), Danmark
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), Fåglar, 45x55, Signerad. Olja på duk
Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 december 2018
kl 18:44:42
150 kr
200 kr
250 kr
Henning Hougaard
Läs mer om Henning Hougaard